Themes - Twenty Twenty-Five - en to sq_AL translation catalogue (416 entries)

en: #stories
sq_AL: #përralla

en: %s is a flower delivery and subscription business. Based in the EU, our mission is not only to deliver stunning flower arrangements across but also foster knowledge and enthusiasm on the beautiful gift of nature: flowers.
sq_AL: %s është një biznes dërgimi lulesh dhe pajtimi. Me bazë në BE, misioni ynë s’është thjesht të dërgojmë sajime lulesh mahnitëse, por edhe ushqejmë dijen dhe entuziazmin për dhuratën e mrekullueshme nga natyra: lulet.

en: 0€
sq_AL: 0 euro

en: 20€
sq_AL: 20 euro

en: 20€/month
sq_AL: 20 euro/muaj

en: 30€
sq_AL: 30 euro

[ctx: 404 error message]
en: Page not found
sq_AL: Faqja s’u gjet

[ctx: 404 error message]
en: The page you are looking for doesn't exist, or it has been moved. Please try searching using the form below.
sq_AL: Faqja që po kërkoni, s’ekziston, ose është lëvizur. Ju lutemi, provoni kërkimin duke përdorur formularin më poshtë.

en: 40€
sq_AL: 40 euro

en: A collection of full page layouts.
sq_AL: Një koleksion skemash faqeje të plotë.

en: A collection of post format patterns.
sq_AL: Një koleksion modelesh formatesh postimesh.

en: About
sq_AL: Rreth

en: About Us
sq_AL: Rreth Nesh

en: About the book
sq_AL: Rreth librit

en: About the event
sq_AL: Rreth veprimtarisë

en: Acoma Pueblo, in New Mexico, stands as a testament to the resilience and cultural heritage of the Acoma people
sq_AL: Acoma Pueblo, në Nju Meksiko, qëndron si një testament ti qëndresës dhe trashëgimisë kulturore të popullit Acoma

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
sq_AL: Shtoni tekst ose blloqe që do të shfaqen kur një kërkim s’jep përfundime.

en: Agenda
sq_AL: Plan

[ctx: Alt text for Overview picture.]
en: Cliff Palace, Colorado
sq_AL: Cliff Palace, Kolorado

[ctx: Alt text for cover image.]
en: Picture of a flower
sq_AL: Foto e një luleje

[ctx: Alt text for hero image.]
en: Picture of a person
sq_AL: Foto e një personi

[ctx: Alt text for intro picture.]
en: Picture of a flower
sq_AL: Foto e një luleje

[ctx: Alt text for testimonial image.]
en: Picture of a person
sq_AL: Foto e një personi

[ctx: Alt text for testimonial image.]
en: Picture of a person typing on a typewriter.
sq_AL: Foto e një personi që shtyp në një makinë shkrimi.

en: An elegant addition of home decor collection.
sq_AL: Një shtesë elegante te koleksioni i zbukurimit të shtëpive.

en: An introduction to African dialects
sq_AL: Hyrje te dialekte afrikane

en: Ancient buildings and symbols
sq_AL: Ndërtesa dhe simbole të lashtë

[ctx: Answer in the FAQs pattern.]
en: This exquisite compilation showcases a diverse array of photographs that capture the essence of different eras and cultures, reflecting the unique styles and perspectives of each artist.
sq_AL: Ky koleksion i shkëlqyer shpalos një gamë të larmishme fotografish që rrokin thelbin e epokave dhe kulturave të ndryshme, duke pasqyruar stilet dhe perspektivat unike të secilit artist.

en: Architecture
sq_AL: Arkitekturë

en: Atlanta, GA, USA
sq_AL: Atlanta, GA, ShBA

en: Australia
sq_AL: Australi

en: Authors
sq_AL: Autorë

en: Birds on a lake.
sq_AL: Zogj në gjol.

en: Black and white flower
sq_AL: Lule bardhezi

en: Black and white photo focusing on a woman and a child from afar.
sq_AL: Foto bardhezi me një grua në qendër dhe një fëmijë nga larg.

en: Black and white photo of an African woman.
sq_AL: Foto bardhezi e një gruaje afrikane.

en: Black and white photography close up of a flower.
sq_AL: Foto bardhezi nga afër e një luleje.

en: Book Image
sq_AL: Figurë Libri

en: Book Store
sq_AL: Librari

en: Botany flowers
sq_AL: Lule botanike

[ctx: Button text]
en: Apple Podcasts
sq_AL: Podkaste Apple

[ctx: Button text of intro section.]
en: Learn More
sq_AL: Mësoni Më Tepër

[ctx: Button text, refers to joining a community. Verb.]
en: Join
sq_AL: Merrni pjesë

[ctx: Button text. Verb.]
en: Search
sq_AL: Kërko

en: Buy Tickets
sq_AL: Blini Bileta

en: Buy your copy of The Stories Book
sq_AL: Blini kopjen tuaj të “Librit të Historive”

[ctx: CTA text of the hero section.]
en: Available for pre-order now.
sq_AL: Gati për ta porositur paraprakisht që tani.

en: Cactus
sq_AL: Kaktus

en: Canada
sq_AL: Kanada

en: Cancel anytime
sq_AL: Anulojeni kurdo

en: Cancel or pause anytime.
sq_AL: Anulojeni, ose ndaleni kur të doni.

en: Checkmark
sq_AL: Shenjë

en: Choose your membership
sq_AL: Zgjidhni anëtarësinë tuaj

en: Close up of a red anthurium.
sq_AL: Pamje nga afër e një luleje të kuqe.

en: Close up of two flowers on a dark background.
sq_AL: Foto nga afër e dy luleve në një sfond të errët.

en: Close up photo of white flowers on a grey background
sq_AL: Foto nga afër lulesh të bardha në një sfond gri

en: Closeup of plantlife in the Malibu Canyon area
sq_AL: Foto nga afër e jetës bimore në zonën e Kanionit Malibu

[ctx: Color name]
en: Accent 1
sq_AL: Theksim 1

[ctx: Color name]
en: Accent 2
sq_AL: Theksim 2

[ctx: Color name]
en: Accent 3
sq_AL: Theksim 3

[ctx: Color name]
en: Accent 4
sq_AL: Theksim 4

[ctx: Color name]
en: Accent 5
sq_AL: Theksim 5

[ctx: Color name]
en: Accent 6
sq_AL: Theksim 6

[ctx: Color name]
en: Base
sq_AL: Bazë

[ctx: Color name]
en: Contrast
sq_AL: Kontrast

en: Comments
sq_AL: Komente

[ctx: Content of the hero section.]
en: A fine collection of moments in time featuring photographs from Louis Fleckenstein, Paul Strand and Asahachi Kōno.
sq_AL: Një koleksion fin çastesh në kohë, me fotografi nga Louis Fleckenstein, Paul Strand dhe Asahachi Kōno.

[ctx: Custom template name]
en: Page No Title
sq_AL: Faqe Pa Titull

en: Delivered every week
sq_AL: Dërguar çdo javë

en: Designed with %s
sq_AL: Hartuar me %s

[ctx: Duotone name]
en: Midnight filter
sq_AL: Filtër Mesnate

en: Episode 1: Acoma Pueblo with Prof. Fiona Presley
sq_AL: Episodi 1: Acoma Pueblo me prof. Fiona Presley

en: Event
sq_AL: Veprimtari

[ctx: Event Overview Text.]
en: Held over a weekend, the event is structured around a series of exhibitions, workshops, and panel discussions. The exhibitions showcase a curated selection of photographs that tell compelling stories from various corners of the globe, each image accompanied by detailed narratives that provide context and deeper insight into the historical significance of the scenes depicted. These photographs are drawn from the archives of renowned photographers, as well as emerging talents, ensuring a blend of both classical and contemporary perspectives.
sq_AL: Mbajtur në fundjavë, veprimtaria është strukturuar rreth një serie ekspozitash, praktikash dhe diskutimesh. Ekspozitat shpalosin një përzgjedhje fotosh që rrëfejnë histori tërheqëse nga anë të ndryshme të rruzullit, me secilën foto të shoqëruar nga narrativa të hollësishme që japin kontekst dhe vështrim më thellë në domethënien historike të skenave të paraqitura. Këto fotografi janë marrë nga arkivat e fotografëve të njohur, si dhe nga talente të sapodalë, duke garantuar një përzierje perspektivash si klasike, ashtu edhe bashkëkohore.

en: Event details
sq_AL: Hollësi veprimtarie

en: Event image
sq_AL: Figurë veprimtarie

en: Events
sq_AL: Veprimtari

[ctx: Example event date in pattern.]
en: Aug 08—10 2025
sq_AL: 8—10 gusht 2025

[ctx: Example event date in pattern.]
en: Mon, Jan 1
sq_AL: E hënë, 1 janar

[ctx: Example heading in pattern.]
en: Hey,
sq_AL: Hej,

en: Explore the episodes
sq_AL: Eksploroni episodet

en: FAQs
sq_AL: PBR

en: Fauna from North America and its characteristics
sq_AL: Faunë nga Amerika e Veriut dhe karakteristikat e saj

en: Featured
sq_AL: Të zgjedhura

en: Flora of Akaka Falls State Park
sq_AL: Flora e Akaka Falls State Park

[ctx: Font size name]
en: Extra Extra Large
sq_AL: Tejet Tejet të Mëdha

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
sq_AL: Edhe Më të Mëdha

[ctx: Font size name]
en: Large
sq_AL: Të mëdha

[ctx: Font size name]
en: Medium
sq_AL: Mesatare

[ctx: Font size name]
en: Small
sq_AL: Të vogla

en: Free
sq_AL: Falas

en: Free Workshop
sq_AL: Praktikë Falas

en: Free shipping
sq_AL: Dërgim falas

en: Fuego Bar, Mexico City
sq_AL: Fuego Bar, Meksiko Siti

en: Get a free tote bag.
sq_AL: Merrni një çantë falas.

en: Get access to a curated collection of moments in time featuring photographs from historical relevance.
sq_AL: Përfitoni hyrje te një koleksion çastesh në kohë, që përmban foto me rëndësi historike.

en: Get access to our free articles and weekly newsletter.
sq_AL: Përfitoni hyrje artikujt tanë falas dhe buletini javor.

en: Get access to our paid articles and weekly newsletter.
sq_AL: Përfitoni hyrje artikujt tanë me pagesë dhe buletini javor.

en: Get access to our paid newsletter and a limited pass for one event.
sq_AL: Përfitoni hyrje te buletini ynë me pagesë dhe një abone të kufizuar për një veprimtari.

en: Get access to our paid newsletter and an unlimited pass.
sq_AL: Përfitoni hyrje te buletini ynë me pagesë dhe një abone të pakufizuar.

en: Get directions
sq_AL: Merrni drejtime

[ctx: Heading for banner pattern.]
en: New arrivals
sq_AL: Të sapoardhur

[ctx: Heading of the Contact social link pattern]
en: Got questions? <br><a href="#" rel="nofollow">Feel free to reach out.</a>
sq_AL: Keni pyetje? <br><a href="#" rel="nofollow">Mos ngurroni të lidheni me ne.</a>

[ctx: Heading of the FAQs pattern.]
en: Frequently Asked Questions
sq_AL: Pyetje të Bëra Rëndom

[ctx: Heading of the hero section.]
en: The Stories Book
sq_AL: Libri i Historive

[ctx: Hero - Overlapped book cover pattern headline text]
en: The Stories Book
sq_AL: Libri i Hsitorive

[ctx: Hero - Overlapped book cover pattern subline text]
en: A fine collection of moments in time featuring photographs from Louis Fleckenstein, Paul Strand and Asahachi Kōno.
sq_AL: Një koleksion fin çastesh në kohë, me fotografi nga Louis Fleckenstein, Paul Strand dhe Asahachi Kōno.

en: How to get in touch with us
sq_AL: Si të lidheni me ne

en: Image for service
sq_AL: Figurë për shërbim

en: Image of a book
sq_AL: Figurë e një libri

en: Image of the book
sq_AL: Figurë e librit

en: International editions
sq_AL: Edicione ndërkombëtare

en: I’m Asahachi Kōno, a Japanese photographer, a member of Los Angeles’s Japanese Camera Pictorialists of California. Before returning to Japan, I worked as a photo retoucher.
sq_AL: Jam Asahachi Kōno, një fotograf japonez, anëtar i shoqatës “Japanese Camera Pictorialists of California” në Los Anxheles. Para se të kthehesha në Japoni, punova në retush fotosh.

en: Japan
sq_AL: Japoni

en: Join our IRL events.
sq_AL: Merrni pjesë në veprimtaritë tona IRL.

en: Join our forums.
sq_AL: Merrni pjesë te forumet tanë.

[ctx: Label for the block binding placeholder in the editor]
en: Post format name
sq_AL: Emër formati postimesh

en: Learn more
sq_AL: Mësoni më tepër

en: Let’s hear them.
sq_AL: Le t’i dëgjojmë.

en: Lewis W. Hine studied sociology before moving to New York in 1901 to work at the Ethical Culture School, where he took up photography to enhance his teaching practices
sq_AL: Lewis W. Hine studioji sociologji, para se të shkonte në Nju Jork më 1901-shin për të punuar në Shkollën e Kulturës Etike, ku i hri fotografikë, për të zgjeruar praktikat e veta mësimore

en: Like flowers that bloom in unexpected places, every story unfolds with beauty and resilience
sq_AL: Si lulet që çelin atje ku s’e pret, çdo histori shpaloset me hijeshi dhe këmbëngulje

en: Like flowers that bloom in unexpected places, every story unfolds with beauty and resilience, revealing hidden wonders.
sq_AL: Si lulet që çelin atje ku s’e pret, çdo histori shpaloset me hijeshi dhe këmbëngulje, duke zbuluar mrekulli të fshehura.

[ctx: Link to a page with information about what the person is working on right now.]
en: Now
sq_AL: Tani

en: Man in hat, standing in front of a building.
sq_AL: Burrë me kapele, para një ndërtese.

[ctx: Message explaining that there are no results returned from a search.]
en: Sorry, but nothing was found. Please try a search with different keywords.
sq_AL: Na ndjeni, por s’u gjet gjë. Ju lutemi, provoni të kërkoni me fjalëkyçe të tjera.

en: Mexico City, Mexico
sq_AL: Meksiko Siti, Meksikë

en: Month
sq_AL: Muaj

en: More posts
sq_AL: Më tepër postime

en: My name is Anna Möller and these are some of my photo projects.
sq_AL: Më quajnë Anna Möller dhe këto janë disa nga projektet e mia fotografike.

[ctx: Name of membership package.]
en: Expert
sq_AL: Ekspert

[ctx: Name of membership package.]
en: Single
sq_AL: Njësh

en: New Zealand
sq_AL: Zelandë e Re

en: Newer Posts
sq_AL: Postime Më të Reja

en: Next Photo
sq_AL: Fotoja Pasuese

en: Older Posts
sq_AL: Postime Më të Vjetra

en: Other Posts
sq_AL: Postime të Tjera

en: Our online store.
sq_AL: Shitorja jonë internetore.

en: Our services
sq_AL: Shërbime tonat

en: Our small team is a group of driven, detail-oriented people who are passionate about their customers.
sq_AL: Ekipi ynë i vogël është një grup personash me synim, të dhënë pas hollësive, të cilët janë të pasionuar me klientët e tyre.

en: Pages
sq_AL: Faqe

[ctx: Pattern description]
en: A FAQs section with a FAQ heading and list of questions and answers.
sq_AL: Një ndarje PBR me një krye PBR dhe listë pyetjesh dhe përgjigjesh.

[ctx: Pattern description]
en: A Intro pattern with Short heading, paragraph and image on the left.
sq_AL: Një model “Hyrje”, krye të Shkurtër, paragraf dhe figurë në të majtë.

[ctx: Pattern description]
en: A banner with a short paragraph, and two images displayed in a grid layout.
sq_AL: Një banderolë me një paragraf të shkurtër dhe dy figura të shfaqura në një skemë mozaik.

[ctx: Pattern description]
en: A business homepage pattern.
sq_AL: Një model për faqe hyrëse biznesi.

[ctx: Pattern description]
en: A call to action featuring product images.
sq_AL: Thirrje për veprim që paraqet figura produkti.

[ctx: Pattern description]
en: A call to action section with links to get the book in different websites.
sq_AL: Një ndarje “thirrje për veprim” me lidhje për të marrë librin në sajte të ndryshëm.

[ctx: Pattern description]
en: A call to action section with links to get the book in the most popular locations.
sq_AL: Një ndarje “thirrje për veprim” me lidhje për të marrë librin në vendndodhjet më të njohura.

[ctx: Pattern description]
en: A full-width cover banner that can be applied to a page or it can work as a single landing page.
sq_AL: Një banderolë mbulesë, me gjerësi të plotë, që mund të aplikohet mbi një faqe, ose mund të funksionojë si një faqe njëshe mirëseardhjeje.

[ctx: Pattern description]
en: A full-width cover section with a large background image and an oversized heading.
sq_AL: Një ndarje për kapak, me gjerësi të plotë, me figurë të madhe në sfond dhe një krye me përmasa goxha të mëdha.

[ctx: Pattern description]
en: A full-width, full-height link in bio section with an image, a paragraph and social links.
sq_AL: Një lidhje me gjerësi të plotë, lartësi të plotë, te një ndarje jetëshkrimi, me një figurë, një paragraf dhe lidhje shoqërorësh.

[ctx: Pattern description]
en: A grid section with different categories.
sq_AL: Një ndarje mozaik me kategori të ndryshme.

[ctx: Pattern description]
en: A grid section with photos and a link to an Instagram profile.
sq_AL: Një ndarje mozaik, me foto dhe një lidhje te një profil nstagram.

[ctx: Pattern description]
en: A grid with videos.
sq_AL: Një mozaik videosh.

[ctx: Pattern description]
en: A header with title and text and three columns that show 3 events with their images and titles.
sq_AL: Një krye me titull dhe tekst dhe tre shtylla që shfaqin 3 veprimtari me figurat dhe titujt përkatës.

[ctx: Pattern description]
en: A hero section for the book with a description and pre-order link.
sq_AL: Një ndarje hero për librin, me një përshkrim dhe lidhje për porositje paraprake.

[ctx: Pattern description]
en: A hero with a centered heading, paragraph and button.
sq_AL: Një ndarje hero, me krye në qendër, paragraf dhe buton.

[ctx: Pattern description]
en: A hero with a full width image, heading, short paragraph and button.
sq_AL: Një ndarje hero, me figurë në gjerësi të plotë, paragraf të shkurtër dhe buton.

[ctx: Pattern description]
en: A hero with an overlapped book cover and links.
sq_AL: Një ndarje hero, me një kapak libri mbi të dhe lidhje.

[ctx: Pattern description]
en: A landing page for the book with a hero section, pre-order links, locations, FAQs and newsletter signup.
sq_AL: Një faqe mirëseardhjeje për librin, me një ndarje hero, lidhje porositjeje paraprake, vendndodhje, PBR dhe regjistrim për buletinin.

[ctx: Pattern description]
en: A landing page for the event with a hero section, description, FAQs and call to action.
sq_AL: Një faqe mirëseardhjeje për veprimtarinë, me një ndarje hero, përshkrim, PBR dhe thirrje për veprim.

[ctx: Pattern description]
en: A landing page for the podcast with a hero section, description, logos, grid with videos and newsletter signup.
sq_AL: Një faqe mirëseardhjeje për podkastin, me një ndarje hero, përshkrim, stema, mozaik me video dhe regjistrim për buletinin.

[ctx: Pattern description]
en: A large left-aligned heading with a brand name emphasized in bold.
sq_AL: Një krye e madhe e vënë majtas, me emrin e një marke të theksuar me të trasha.

[ctx: Pattern description]
en: A link in bio landing page with a heading, paragraph, links and a full height image.
sq_AL: Një lidhje për te një faqe mirëseardhjeje jetëshkrimi, me një krye, paragrafë, lidhje dhe figurë në lartësi të plotë.

[ctx: Pattern description]
en: A link in bio landing page with social links, a profile photo and a brief description.
sq_AL: Një lidhje te faqe mirëseardhjeje jetëshkrimi me lidhje shoqërorësh, një foto profili dhe një përshkrim të shkurtër.

[ctx: Pattern description]
en: A link post format with a description and an emphasized link for key content.
sq_AL: Një format postimi lidhjesh, me një përshkrim dhe një lidhje të nxjerrë në pah, për lëndë kyçe.

[ctx: Pattern description]
en: A list of events with call to action.
sq_AL: Një listë veprimtarish me thirrje për veprim.

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts, 1 column, with featured image and post date.
sq_AL: Një listë postimesh, 1 shtyllë, me figurë të zgjedhur dhe datë postimi.

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts, 3 columns, with only featured images.
sq_AL: Një listë postimesh, 3 shtylla, vetëm me figura të zgjedhura.

[ctx: Pattern description]
en: A pattern for a CV/Bio landing page.
sq_AL: Një model për faqe mirëseardhjeje për një CV/Jetëshkrim.

[ctx: Pattern description]
en: A portfolio homepage pattern.
sq_AL: Një model për faqe hyrëse sajt portofol.

[ctx: Pattern description]
en: A section that can be used as a banner or a landing page to announce an event.
sq_AL: Një ndarje që mund të përdoret si një banderolë, ose faqe mirëseardhjeje për të njoftuar veprimtarinë.

[ctx: Pattern description]
en: A section with overlapping images, and a description.
sq_AL: Një ndarje me mbivendosje figurash dhe një përshkrim.

[ctx: Pattern description]
en: A section with specified dates and times for an event.
sq_AL: Një ndarje me data dhe kohë specifike për një veprimtari.

[ctx: Pattern description]
en: A section with three columns and two rows, each containing a testimonial and citation.
sq_AL: Një ndarje me tre shtylla dhe dy rreshta, secili përmban një dëshmi dhe një citim.

[ctx: Pattern description]
en: A shop homepage pattern.
sq_AL: Një model për faqe hyrëse shitoresh.

[ctx: Pattern description]
en: A subscriber-only section highlighting exclusive services and offerings.
sq_AL: Një ndarje vetëm për pajtimtarët, që nxjerr në pah shërbime dhe oferta ekskluzive.

[ctx: Pattern description]
en: A testimonial with a large image on the right.
sq_AL: Dëshmi me figurë të madhe djathtas.

[ctx: Pattern description]
en: A three-column boxed pricing table designed to showcase services, descriptions, and pricing options.
sq_AL: Një tabelë çmimesh me tri shtylla, brenda kuadrati, e menduar për të shfaqur shërbime, përshkrime dhe mundësi çmimesh.

[ctx: Pattern description]
en: A two-column section with a heading and paragraph on the left, and an image on the right.
sq_AL: Një ndarje me dy shtylla, me një krye dhe paragraf në të majtë dhe një figurë në të djathtë.

[ctx: Pattern description]
en: An audio post format with an image, title, audio player, and description.
sq_AL: Një format postimesh audio, me një figurë, titull, lojtës audi dhe përshkrim.

[ctx: Pattern description]
en: Banner with book description and accompanying image for promotion.
sq_AL: Banderolë me përshkrim libri dhe figurë shoqëruese për promocion.

[ctx: Pattern description]
en: Centered contact section with a prominent message and social media links.
sq_AL: Ndarje për kontakt në qendër, me një mesazh të dukshëm dhe lidhje mediash shoqërore.

[ctx: Pattern description]
en: Comments area with comments list, pagination, and comment form.
sq_AL: Zonë komentesh, me listë komentesh, faqosje dhe formular komentesh.

[ctx: Pattern description]
en: Contact section with a location address, a directions link, and an image of the location.
sq_AL: Ndarje për kontakt, me një adresë vendndodhjeje, një lidhje për drejtime dhe një figurë të vendndodhjes.

[ctx: Pattern description]
en: Contact section with social media links, email, and multiple location details.
sq_AL: Ndarje për kontakt, me lidhje mediash shoqërore, email dhe hollësi të shumta për vendndodhjen.

[ctx: Pattern description]
en: Display team photos in a services section with grid layout.
sq_AL: Shfaqni foto të ekipit në një ndarje për shërbime, me skemë mozaik.

[ctx: Pattern description]
en: Displays a list of posts with title and date.
sq_AL: Bën shfaqjen e një liste postimesh me titull dhe datë.

[ctx: Pattern description]
en: Footer columns with logo, title, tagline and links.
sq_AL: Shtylla fundfaqeje, me stemë, titull, moto dhe lidhje.

[ctx: Pattern description]
en: Footer columns with title, tagline and links.
sq_AL: Shtylla fundfaqeje, me titull, moto dhe lidhje.

[ctx: Pattern description]
en: Footer with centered site title and social links.
sq_AL: Fundfaqe me titull sajti në qendër dhe lidhje shoqërorësh.

[ctx: Pattern description]
en: Footer with centered site title and tagline.
sq_AL: Fundfaqe me titull sajti në qendër dhe moto.

[ctx: Pattern description]
en: Footer with large site title and newsletter signup.
sq_AL: Fundfaqe me titull të madh sajti dhe regjistrim buletini.

[ctx: Pattern description]
en: Header with centered site title and navigation.
sq_AL: Krye me titull sajti në qendër dhe lëvizje.

[ctx: Pattern description]
en: Header with large site title and right-aligned navigation.
sq_AL: Krye me titull të madh sajti dhe menu lëvizjesh në të djathtë.

[ctx: Pattern description]
en: Header with site title and navigation in columns.
sq_AL: Krye me titull sajti dhe lëvizje në shtylla.

[ctx: Pattern description]
en: Header with site title and navigation.
sq_AL: Krye me titull sajti dhe lëvizje.

[ctx: Pattern description]
en: Hidden heading for the home page and index template.
sq_AL: Krye e fshehur, për faqe hyrëse dhe gjedhe treguesish.

[ctx: Pattern description]
en: Large heading with a search form for quick navigation.
sq_AL: Krye e madhe, me një formular kërkimesh, për lëvizje të shpejtë.

[ctx: Pattern description]
en: Next and previous post links.
sq_AL: Lidhje për te postimi pasues dhe i mëparshëm.

[ctx: Pattern description]
en: Pricing section with two columns, pricing plan, description, and call-to-action buttons.
sq_AL: Ndarje për çmime, me dy shtylla, plan çmimesh, përshkrim dhe butona thirrje-për-veprim.

[ctx: Pattern description]
en: Prints the name of the post format with the help of the Block Bindings API.
sq_AL: Shtyp emrin e formatit të postimeve me ndihmën e API-t për Përdorim Blloqesh.

[ctx: Pattern description]
en: RSVP for an upcoming event with a cover image and event details.
sq_AL: RSVP për një veprimtari të ardhshme, me një figurë dhe hollësi veprimtarie.

[ctx: Pattern description]
en: Showcasing the podcast's clients with a heading and a series of client logos.
sq_AL: Shfaqje e klientëve të podkastit, me një krye dhe një seri stemash klientësh.

[ctx: Pattern description]
en: Three columns with images and text to showcase services.
sq_AL: Tre shtylla, me figura dhe tekst për të shfaqur shërbime.

[ctx: Pattern description]
en: Two columns with testimonials and avatars.
sq_AL: Dy shtylla, me dëshmi dhe avatarë.

[ctx: Pattern description]
en: Vertical Header with site title and navigation
sq_AL: Krye Vertikale me titull sajti dhe elementë lëvizjeje

[ctx: Pattern placeholder text with link.]
en: Lecture by <a href="#">Prof. Fiona Presley</a>
sq_AL: Leksion nga <a href="#">prof. Fiona Presley</a>

[ctx: Pattern placeholder text with link.]
en: Outside Europe? View <a href="#" rel="nofollow">international editions</a>.
sq_AL: Jashtë Evropës? Shihni <a href="#" rel="nofollow">edicionet ndërkombëtare</a>.

[ctx: Pattern placeholder text.]
en: I’m Nora, a dedicated public interest attorney based in Denver. I’m a graduate of Stanford University.
sq_AL: Jam Nora, një avokate interesi publik e përkushtuar, me bazë në Denver. Jam diplomuar në Universitetin e Stanfordit.

[ctx: Pattern placeholder text.]
en: My name is Nora Winslow Keene, and I’m a committed public interest attorney. Living in Denver, Colorado, I’ve spent years championing the rights of underrepresented workers. A graduate of Stanford University, I played a key role in securing critical protections for agricultural laborers, ensuring better wages and access to healthcare. My work has focused on advocating for environmental justice and improving the quality of life for rural communities. Every case I take on is driven by the belief that everyone deserves dignity and fair treatment in the workplace.
sq_AL: Quhem Nora Winslow Keene dhe jam një avokate e përkushtuar ndaj interesit publik. Duke jetuar në Denver, Kolorado, kam harxhuar vite të tëra në mbrojtje të të drejtave të punonjësve të keqpërfaqësuar. Si një e diplomuar në Universitetin e Stanfordit, luajta një rol kyç në sigurimin e mbrojtjeve kritike për punonjës të bujqësisë, duke siguruar rroga më të mira dhe mbulim shëndetësor. Puna ime është përqendruar në ngritjen e zërit për drejtësi mjedisore dhe përmirësimin e cilësisë së jetës për bashkësitë rurale. Çdo çështje që marr përsipër çohet përpara nga besimi se cilido meriton dinjitet dhe trajtim të drejtë në vendin e punës.

[ctx: Pattern placeholder text.]
en: This exquisite compilation showcases a diverse array of photographs that capture the essence of different eras and cultures, reflecting the unique styles and perspectives of each artist. Fleckenstein’s evocative imagery, Strand’s groundbreaking modernist approach, and Kōno’s meticulous documentation of Japanese life come together in a harmonious blend that celebrates the art of photography. Each image in “The Stories Book” is accompanied by insightful commentary, providing historical context and revealing the stories behind the photographs. This collection is not only a visual feast but also a tribute to the power of photography to preserve and narrate the multifaceted experiences of humanity.
sq_AL: Kjo përmbledhje e rafinuar shpalos një gamë të larmishme fotografish që rrokin thelbin e epokave dhe kulturave të ndryshme, duke pasqyruar stilet dhe perspektivat unike të secilit artist. Pamjet evokative të Fleckenstein-it, trajtimi revolucionar modernist i Strand-it dhe dokumentimi i imët i jetës japoneze nga Kōno vijnë tok, në një përzierje të harmonishme që kremton artin e fotografisë. Çdo figurë në “Librin e Historive” shoqërohet me komente të mençura, duke dhënë kontekst historik dhe duke zbuluar historitë pas fotografive. Kjo përmbledhje s’është thjesht një festë pamore, por edhe një nderim i fuqisë së fotografisë për të ruajtur dhe rrëfyer përvojat e shumëfaqta të njerëzimit.

[ctx: Pattern placeholder text.]
en: We're %s, our mission is to deliver exquisite flower arrangements that not only adorn living spaces but also inspire a deeper appreciation for natural beauty.
sq_AL: Jemi %s, misioni ynë është të dërgojmë sajime lulesh mahnitëse, që jo vetëm hijeshojnë hapësira banimi, por edhe të frymëzojmë një vlerësim më të thellë për bukurinë natyrore.

[ctx: Pattern title]
en: 2 columns with avatar
sq_AL: 2 shtylla, me avatar

[ctx: Pattern title]
en: 3 column layout with 6 testimonials
sq_AL: Skemë me 3 shtylla dhe 6 dëshmi

[ctx: Pattern title]
en: Archive for the right-aligned blog
sq_AL: Arkiv për blog të vënë majtas

[ctx: Pattern title]
en: Audio format
sq_AL: Format audio

[ctx: Pattern title]
en: Banner with book description
sq_AL: Banderolë me përshkrim libri

[ctx: Pattern title]
en: Banner with description and images grid
sq_AL: Banderolë me përshkrim dhe mozaik figurash

[ctx: Pattern title]
en: Business homepage
sq_AL: Faqe hyrëse biznesi

[ctx: Pattern title]
en: CV/bio
sq_AL: CV/Jetëshkrim

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with book links
sq_AL: Thirrje për veprim me lidhje për rezervime

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with grid layout with products and link
sq_AL: Thirrje për veprim me skemë mozaik me produkte dhe lidhje

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with locations
sq_AL: Thirrje për veprim me vendndodhje

[ctx: Pattern title]
en: Centered footer
sq_AL: Fundfaqe në qendër

[ctx: Pattern title]
en: Centered footer with social links
sq_AL: Fundfaqe në qendër me lidhje shoqërorësh

[ctx: Pattern title]
en: Centered header
sq_AL: Krye në qendër

[ctx: Pattern title]
en: Centered heading
sq_AL: Krye në qendër

[ctx: Pattern title]
en: Centered link and social links
sq_AL: Lidhje në qendër dhe lidhje shoqërorësh

[ctx: Pattern title]
en: Coming soon
sq_AL: Së shpejti

[ctx: Pattern title]
en: Comments
sq_AL: Komente

[ctx: Pattern title]
en: Contact location and link
sq_AL: Vendndodhje kontakti dhe lidhje

[ctx: Pattern title]
en: Contact, info and locations
sq_AL: Kontakt, hollësi dhe vendndodhje

[ctx: Pattern title]
en: Cover with big heading
sq_AL: Mbulesë me krye të mëdha

[ctx: Pattern title]
en: Event RSVP
sq_AL: RSVP veprimtarie

[ctx: Pattern title]
en: Event schedule
sq_AL: Planifikim veprimtarish

[ctx: Pattern title]
en: Events list
sq_AL: Listë veprimtarish

[ctx: Pattern title]
en: Events, 3 columns with event images and titles
sq_AL: Veprimtari, 3 shtylla me figura dhe tituj veprimtarish

[ctx: Pattern title]
en: FAQs
sq_AL: PBR

[ctx: Pattern title]
en: Footer
sq_AL: Fundfaqe

[ctx: Pattern title]
en: Footer with columns
sq_AL: Fundfaqe me shtylla

[ctx: Pattern title]
en: Footer with newsletter signup
sq_AL: Fundfaqe me regjistrim për buletine

[ctx: Pattern title]
en: Grid with categories
sq_AL: Rrjetë me kategori

[ctx: Pattern title]
en: Grid with videos
sq_AL: Mozaik me video

[ctx: Pattern title]
en: Header
sq_AL: Krye

[ctx: Pattern title]
en: Header with columns
sq_AL: Krye me shtylla

[ctx: Pattern title]
en: Header with large title
sq_AL: Krye me titull të madh

[ctx: Pattern title]
en: Heading and paragraph with image on the right
sq_AL: Krye dhe paragraf, me figurë djathtas

[ctx: Pattern title]
en: Heading and search form
sq_AL: Krye dhe formular kërkimesh

[ctx: Pattern title]
en: Hero, full width image
sq_AL: Hero, figurë në gjerësi të plotë

[ctx: Pattern title]
en: Hero, overlapped book cover with links
sq_AL: Një ndarje hero, me një kapak libri mbi të dhe lidhje.

[ctx: Pattern title]
en: Hidden blog heading
sq_AL: Krye e fshehur blogu

[ctx: Pattern title]
en: Homepage for right-aligned blog
sq_AL: Faqe hyrëse për blog të vënë djathtas

[ctx: Pattern title]
en: Instagram grid
sq_AL: Rrjetë Instagram

[ctx: Pattern title]
en: Intro with left-aligned description
sq_AL: Hyrje, me përshkrim të vendosur majtas

[ctx: Pattern title]
en: Landing page for book
sq_AL: Faqe fillestare për libër

[ctx: Pattern title]
en: Landing page for event
sq_AL: Faqe fillestare për veprimtari

[ctx: Pattern title]
en: Landing page for podcast
sq_AL: Faqe fillestare për podkast

[ctx: Pattern title]
en: Link format
sq_AL: Format lidhjeje

[ctx: Pattern title]
en: Link in bio heading, paragraph, links and full-height image
sq_AL: Krye me lidhje për te jetëshkrim, paragraf, lidhje dhe figura në lartësi të plotë

[ctx: Pattern title]
en: Link in bio with profile, links and wide margins
sq_AL: Lidhje për te jetëshkrim, me profil, lidhje dhe mënjana të gjera

[ctx: Pattern title]
en: Link in bio with tight margins
sq_AL: Lidhje te jetëshkrim, me mënjana të kursyera

[ctx: Pattern title]
en: List of posts, 1 column
sq_AL: Listë postimesh, 1 shtyllë

[ctx: Pattern title]
en: Logos
sq_AL: Stema

[ctx: Pattern title]
en: More posts
sq_AL: Më tepër postime

[ctx: Pattern title]
en: News blog archive
sq_AL: Arkiv blogu lajmesh

[ctx: Pattern title]
en: News blog home
sq_AL: Kreu për blog lajmesh

[ctx: Pattern title]
en: News blog search results
sq_AL: Përfundime kërkimi blogu lajmesh

[ctx: Pattern title]
en: News blog single post with sidebar
sq_AL: Postim njësh blogu lajmesh me anështyllë

[ctx: Pattern title]
en: News blog with featured posts grid
sq_AL: Blog lajmesh me mozaik postimesh të zgjedhura

[ctx: Pattern title]
en: News blog with sidebar
sq_AL: Blog lajmesh, me anështyllë

[ctx: Pattern title]
en: Newsletter sign-up
sq_AL: Regjistrim për buletine

[ctx: Pattern title]
en: Offset post without featured image
sq_AL: Postim i shmangur, pa figurë të zgjedhur

[ctx: Pattern title]
en: Overlapping images and paragraph on right
sq_AL: Mbivendosje figurash dhe paragrafi djathas

[ctx: Pattern title]
en: Page template for the right-aligned blog
sq_AL: Gjedhe faqesh për blog të drejtuar djathtas

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog archive
sq_AL: Arkiv blogu fotosh

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog home
sq_AL: Kreu i blogu fotosh

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog page
sq_AL: Faqe blogu fotografish

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog posts
sq_AL: Postime blogu fotografish

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog search results
sq_AL: Përfundime kërkimi blogu fotografish

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog single post
sq_AL: Postim njësh blogu fotografish

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio homepage
sq_AL: Faqe hyrëse sajti portofol

[ctx: Pattern title]
en: Post format name
sq_AL: Emër formati postimesh

[ctx: Pattern title]
en: Post navigation
sq_AL: Lëvizje te postimet

[ctx: Pattern title]
en: Post with left-aligned content
sq_AL: Postim me lëndë vënë majtas

[ctx: Pattern title]
en: Poster-like section
sq_AL: Ndarje si afishe

[ctx: Pattern title]
en: Pricing, 2 columns
sq_AL: Çmime, 2 shtylla

[ctx: Pattern title]
en: Pricing, 3 columns
sq_AL: Çmime, 3 shtylla

[ctx: Pattern title]
en: Review with large image on right
sq_AL: Shqyrtim me figurë të madhe djathtas

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned blog, 404
sq_AL: Blog i vënë djathtas, 404

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned blog, search
sq_AL: Blog i vënë djathtas, kërkim

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned posts
sq_AL: Postime vënë djathtas

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned single post
sq_AL: Postim njësh vënë djathtas

[ctx: Pattern title]
en: Search
sq_AL: Kërkim

[ctx: Pattern title]
en: Services, 3 columns
sq_AL: Shërbime, 3 shtylla

[ctx: Pattern title]
en: Services, subscriber only section
sq_AL: Shërbime, ndarje vetëm për pajtimtarët

[ctx: Pattern title]
en: Services, team photos
sq_AL: Shërbime, foto ekipesh

[ctx: Pattern title]
en: Shop homepage
sq_AL: Faqe hyrëse shitoreje

[ctx: Pattern title]
en: Short heading and paragraph and image on the left
sq_AL: Krye e shkurtër dhe paragraf dhe figurë në të majtë

[ctx: Pattern title]
en: Sidebar
sq_AL: Anështyllë

[ctx: Pattern title]
en: Text-only blog, archive
sq_AL: Blog vetëm me tekst, arkiv

[ctx: Pattern title]
en: Text-only blog, home
sq_AL: Blog vetëm me tekst, kreu

[ctx: Pattern title]
en: Text-only blog, posts
sq_AL: Blog vetëm me tekst, postime

[ctx: Pattern title]
en: Text-only blog, search
sq_AL: Blog vetëm me tekst, kërkim

[ctx: Pattern title]
en: Text-only blog, single post
sq_AL: Blog vetëm me tekst, postim njësh

[ctx: Pattern title]
en: Vertical header
sq_AL: Krye Vertikale

[ctx: Pattern title]
en: Written by
sq_AL: Shkruar nga

en: Patterns
sq_AL: Modele

en: Photo of a field full of flowers, a blue sky and a tree.
sq_AL: Foto e një fushe plot lule, qiell të kaltër dhe një pemë.

en: Photo of a woman worker.
sq_AL: Foto e një punëtoreje.

en: Photography close up of a red flower.
sq_AL: Foto nga afër e një luleje të kuqe.

en: Picture of a historical building in ruins.
sq_AL: Foto e një ndërtese historike të rrënuar.

en: Picture of a person typing on a typewriter.
sq_AL: Foto e një personi që shtyp në një makinë shkrimi.

en: Podcast
sq_AL: Podkast

[ctx: Podcast description]
en: Storytelling, expert analysis, and vivid descriptions. The Stories Podcast brings history to life, making it accessible and engaging for a global audience.
sq_AL: Zotësi në rrëfime, analizë ekspertësh dhe përshkrime të gjalla. Podkasti i Historive sjell në jetë historinë, duke e bërë të lehtë dhe tërheqëse për një publik global.

en: Portrait of a nurse
sq_AL: Foto e një infermiereje

en: Portrait of an African Woman dressed in traditional costume, wearing decorative jewelry.
sq_AL: Portret i një gruaje afrikane të veshur me kostum tradicional, që ka vënë bizhuteri dekorative.

en: Post formats
sq_AL: Formate postimesh

en: Post navigation
sq_AL: Lëvizje te postimet

[ctx: Prefix before one or more categories. The categories are displayed in a separate block on the next line.]
en: Categories:
sq_AL: Kategori:

[ctx: Prefix before one or more tags. The tags are displayed in a separate block on the next line.]
en: Tagged:
sq_AL: Etiketuar me:

[ctx: Prefix before the author name. The post author name is displayed in a separate block on the next line.]
en: Posted by
sq_AL: Postuar nga

[ctx: Prefix before the author name. The post author name is displayed in a separate block.]
en: Written by
sq_AL: Shkruar nga

[ctx: Prefix before the author name. The post author name is displayed in a separate block.]
en: by
sq_AL: nga

[ctx: Prefix before the post date block.]
en: Published on
sq_AL: Botuar më

en: Previous Photo
sq_AL: Fotoja e Mëparshme

en: Pricing
sq_AL: Çmime

en: Profile portrait of a native person.
sq_AL: Portret profili të një personi vendas.

[ctx: Question in the FAQs pattern.]
en: Are signed copies available?
sq_AL: A ka kopje të nënshkruara?

[ctx: Question in the FAQs pattern.]
en: How much does The Stories Book cost?
sq_AL: Sa kushton “Libri i Historive?

[ctx: Question in the FAQs pattern.]
en: What is The Stories Book about?
sq_AL: Përse bën fjalë “Libri i Historive”?

[ctx: Question in the FAQs pattern.]
en: When will The Stories Book be released?
sq_AL: Kur do të hidhet në qarkullim “Libri i Historive”?

en: Receive our articles in your inbox.
sq_AL: Merrini artikujt tanë në email-in tuaj.

[ctx: Sample description for banner with flower.]
en: Like flowers that bloom in unexpected places, every story unfolds with beauty and resilience, revealing hidden wonders.
sq_AL: Si lulet që çelin atje ku s’e pret, çdo histori shpaloset me hijeshi dhe këmbëngulje, duke zbuluar mrekulli të fshehura.

[ctx: Sample hero button]
en: Learn More
sq_AL: Mësoni Më Tepër

[ctx: Sample hero heading]
en: Tell your story
sq_AL: Tregoni historinë tuaj

[ctx: Sample hero paragraph]
en: Like flowers that bloom in unexpected places, every story unfolds with beauty and resilience, revealing hidden wonders.
sq_AL: Si lulet që çelin atje ku s’e pret, çdo histori shpaloset me hijeshi dhe këmbëngulje, duke zbuluar mrekulli të fshehura.

[ctx: Sample testimonial.]
en: “Amazing quality and care. I love all your products.”
sq_AL: “Cilësi dhe kujdes mahnitës. Kam rënë në dashuri me krejt produktet tuaja.”

[ctx: Sample testimonial.]
en: “Superb product and customer service!”
sq_AL: “Produkt dhe shërbim klientësh i shkëlqyer!”

[ctx: Search form label.]
en: Search
sq_AL: Kërkim

[ctx: Search input field placeholder text.]
en: Type here...
sq_AL: Shtypni këtu…

en: Shop
sq_AL: Shitore

en: Shop now
sq_AL: Blini tani

en: Sign up to get daily stories
sq_AL: Regjistrohuni, që të merrni histori të përditshme

en: Smartphones capturing a scenic wildflower meadow with trees
sq_AL: Celularë që fiksojnë një scenic wildflower meadow me pemë

en: Social media
sq_AL: Media shoqërore

en: Something great is coming soon
sq_AL: Diçka e bukur vjen së shpejti

[ctx: Space size name]
en: Large
sq_AL: E madhe

[ctx: Space size name]
en: Regular
sq_AL: E rregullt

[ctx: Space size name]
en: Small
sq_AL: E vogël

[ctx: Space size name]
en: Tiny
sq_AL: E vockël

[ctx: Space size name]
en: X-Large
sq_AL: Ekstra e Madhe

[ctx: Space size name]
en: X-Small
sq_AL: Ekstra e Vogël

[ctx: Space size name]
en: XX-Large
sq_AL: Ekstra Ekstra e Vogël

en: Starting at%s/month
sq_AL: Duke filluar me %s/muaj

en: Stories
sq_AL: Histori

[ctx: Style variation name]
en: Afternoon
sq_AL: Pasdite

[ctx: Style variation name]
en: Annotation
sq_AL: Shënim

[ctx: Style variation name]
en: Display
sq_AL: Shfaqje

[ctx: Style variation name]
en: Dusk
sq_AL: Mbrëmje

[ctx: Style variation name]
en: Evening
sq_AL: Mbrëmje

[ctx: Style variation name]
en: Midnight
sq_AL: Mesnatë

[ctx: Style variation name]
en: Morning
sq_AL: Mëngjes

[ctx: Style variation name]
en: Noon
sq_AL: Mesditë

[ctx: Style variation name]
en: Pill shaped
sq_AL: Në formë kokrre

[ctx: Style variation name]
en: Style 1
sq_AL: Stili 1

[ctx: Style variation name]
en: Style 2
sq_AL: Stili 2

[ctx: Style variation name]
en: Style 3
sq_AL: Stili 3

[ctx: Style variation name]
en: Style 4
sq_AL: Stili 4

[ctx: Style variation name]
en: Style 5
sq_AL: Stili 5

[ctx: Style variation name]
en: Subtitle
sq_AL: Titër

[ctx: Style variation name]
en: Sunrise
sq_AL: Ag

[ctx: Style variation name]
en: Twilight
sq_AL: Muzg

en: Subscribe
sq_AL: Pajtohuni

en: Subscribe on your favorite platform
sq_AL: Pajtohuni që nga platforma juaj e parapëlqyer

en: Subscribe to get notified when our website is ready.
sq_AL: Që të njoftoheni kur të jetë gati sajti ynë, pajtohuni.

en: Subscribe to get unlimited access
sq_AL: Që të përfitoni hyrje të pakufizuar, pajtohuni

en: Sunflowers
sq_AL: Luledielli

en: Switzerland
sq_AL: Zvicër

en: Tailored to your needs
sq_AL: Qepur për nevojat tuaja

en: Tell your story
sq_AL: Tregoni historinë tuaj

[ctx: Template part name]
en: Footer
sq_AL: Fundfaqe

[ctx: Template part name]
en: Footer Columns
sq_AL: Shtylla Fundfaqeje

[ctx: Template part name]
en: Footer Newsletter
sq_AL: Fundfaqe me Formular Pajtimesh te Buletini

[ctx: Template part name]
en: Header
sq_AL: Kryefaqe

[ctx: Template part name]
en: Header with large title
sq_AL: Krye me titull të madh

[ctx: Template part name]
en: Sidebar
sq_AL: Anështyllë

[ctx: Template part name]
en: Vertical Header
sq_AL: Krye Vertikale

[ctx: Testimonial heading.]
en: What people are saying
sq_AL: Ç’thonë njerëzit

[ctx: Testimonial section heading.]
en: What people are saying
sq_AL: Ç’thonë njerëzit

en: The Acropolis of Athens.
sq_AL: Akropoli i Athinës.

en: The Latest
sq_AL: Më të Rejat

en: The Stories Book will be available from these international retailers.
sq_AL: “Libri i Historive” do të mund të merret nga këto dyqane ndërkombëtare.

en: The Stories Book, a fine collection of moments in time featuring photographs from Louis Fleckenstein, Paul Strand and Asahachi Kōno, is available for pre-order
sq_AL: “Libri i Historive”, një koleksion fin çastesh në kohë, që paraqet fotografi nga Louis Fleckenstein, Paul Strand dhe Asahachi Kōno, është gati për t’u porositur paraprakisht

en: The Stories Podcast
sq_AL: Podkasti “Historitë”

en: The Stories Podcast is sponsored by
sq_AL: Podkasti “Historitë” është sponsorizuar nga

en: The business location
sq_AL: Vendndodhja e biznesit

en: Themes
sq_AL: Tema

en: These are some of the upcoming events
sq_AL: Këto janë disa nga veprimtaritë e ardhshme

en: These are some of the upcoming events.
sq_AL: Ka ca veprimtari së afërmi.

en: Things you didn’t know about the deep ocean
sq_AL: Gjëra që s’i dinit për thellësitë e oqeanit

en: This immersive event celebrates the universal human experience through the lenses of history and ancestry, featuring a diverse array of photographers whose works capture the essence of different cultures and historical moments.
sq_AL: Kjo veprimtari që e përpin publikun kremton përvojën universale njerëzore përmes thjerrave të historisë dhe lashtësisë, duke paraqitur një gamë të larmishme fotografësh, vepra e të cilëve fikson thelbin e kulturave dhe çasteve historike të ndryshme.

en: Thornville, OH, USA
sq_AL: Thornville, OH, ShBA

en: Top Categories
sq_AL: Kategoritë Kryesuese

en: Twenty Twenty-Five emphasizes simplicity and adaptability. It offers flexible design options, supported by a variety of patterns for different page types, such as services and landing pages, making it ideal for building personal blogs, professional portfolios, online magazines, or business websites. Its templates cater to various blog styles, from text-focused to image-heavy layouts. Additionally, it supports international typography and diverse color palettes, ensuring accessibility and customization for users worldwide.
sq_AL: Twenty Twenty-Five thekson thjeshtësinë dhe përshtatshmërinë. Ofron mundësi të zhdërvjellëta skicimi, të bazuara në një larmi modelesh për lloje të ndryshme faqesh,bie fjala, faqe shërbimesh dhe mirëseardhjeje në sajt, duke e bërë ideale për ndërtim blogjesh personale, portofola profesionalë, revista internetore, apo saje biznesi. Gjedhet e saj shërbejnë për një larmi stilesh blogu, nga ata të përqendruar në tekst e deri te skema me përdorim të rëndë figurash. Për më tepër, mbulon tipografi ndërkombëtare dhe paleta të larmishme ngjyrash, duke garantuar përdorim dhe përshtatje për përdorues anembanë rruzullit.

en: United Kingdom
sq_AL: Mbretëria e Bashkuar

en: United States
sq_AL: Shtetet e Bashkuara

en: Upcoming events
sq_AL: Veprimtari së afërmi

en: View of the deep ocean.
sq_AL: Pamje e thellësive të oqeanit.

en: View plans
sq_AL: Shihni plane

en: Visit us at 123 Example St. Manhattan, NY 10300, United States
sq_AL: Na vizitoni në 123 Example St. Manhattan, NY 10300, United States

en: What are you looking for?
sq_AL: Për çfarë po shihni?

en: Woman on beach, splashing water.
sq_AL: Femër në plazh, duke luajtur me ujin.

en: Written by
sq_AL: Shkruar nga

[ctx: image description]
en: Small totara tree on ridge above Long Point
sq_AL: Pemë e vogël totare në kreshtë sipër Long Point-it

en: in
sq_AL: në

en: the WordPress team
sq_AL: ekipi i WordPress-it
